Daugėjant jurginų veislių, jau 1883 metais buvo bandoma jurginus sugrupuoti, atsižvelgiant į jų kero aukštį, žiedyno dydį ir spalvą. Per ilgą laiką buvo įvairių bandymų sukurti vis patogesnes, tobulesnes klasifikacijas. Kai kurios šalys turi savo klasifikacijas, kai kurios naudoja kitų šalių klasifikacijas, kartais jas modifikuoja.

            Lietuvoje naudojamasi viena iš paprasčiausių jurginų klasifikacijų, kuri buvo paskelbta 1983 metais TSRS Mokslų Akademijos Centrinio botanikos sodo leidinyje, ši savo ruožtu buvo parengta atsižvelgiant į 1979 m. priimtą Amerikos jurginų augintojų draugijos klasifikaciją pagal žiedynų formą. Čia jurginai skirstomi į 12 grupių.

            Šiuo metu populiariausios pasaulyje yra Amerikos jurginų augintojų draugijos (American Dahlia Society - ADS) naudojama klasifikacija ir Anglijos (Britų) nacionalinės jurginininkų draugijos (National Dahlia Society classified directory) klasifikacija, kai jurginai skirstomi atsižvelgiant į žiedyno dydį, formą ir spalvą. Kero aukštis, lapų spalva, žydėjimo ankstyvumas yra tik papildomi požymiai.

Mes naudojamės ADS klasifikacija, tačiau apie jurginus teikiame tikslią informaciją (skaičiais).