KUR AUGA JURGINAI ir ne tik jie...

Esame kaimo žmonės, tik gyvenantys ir dirbantys mieste... Mums visada rūpėjo gėlės: nuo laukinių Lietuvos pievų iki kilmingų svetimšalių. Jau 35 metai, kaip išsipildė svajonė turėti nuosavos žemės gabalėlį, kur pabėgus nuo miesto erzelynės galima sukišti rankas į ŽEMĘ. Tai yra sena sodybėlė pamiškėje, pusiaukelėje tarp Musninkų ir Kernavės - Kalnynų kaime (Širvintų rajonas). Štai čia ir auga daugelis mūsų mylimų augalų, čia prabėga visas laisvalaikis. Čia yra ir senas sodas, ir daržai mūsų šeimynai, ir GĖLĖS... Jų daug, bet mums ne per daug... Visokios, žydi nuo sniego iki sniego..

O gėlių karalius yra J U R G I N A S! Kodėl Jurginas? O kokia kita gėlė žydi nepertraukiamai ilgiau kaip tris mėnesius, ir kokios dar gėlės žiedai yra visų įmanomų spalvų ir atspalvių, formų ir dydžių? Jokia.. Auginti juos gali miestietis ir kaimietis - sode, gėlyne, balkone, terasoje...
Ir mes juos auginame daugiau kaip 20 metų. Mūsų jurginai, atkeliavę iš įvairių pasaulio šalių, prisitaikę prie permainingų Lietuvos klimato sąlygų, šiuo metu sudaro iki 500 veislių kolekciją. Tie, kuriems nepatiko Pietryčių Lietuvos žemelė, tegul auga kitur..
Kolekciją kasmet dalinai atnaujiname: sekame jurginų pasaulio „madas“ ir selekcininkų triūso rezultatus. Kolekciją formuojame taip, kad atsispindėtų visa jurginų įvairovė: turime žemučių jurginų veislių, galinčių augti vazonuose (tinkamų auginti tiems, kurie neturi daug žemės), „parko“ jurginų, kuriems nereikia atramų, nes jie būna 60-80 cm; tamsialapių jurginų!

Jau keli metai, kai "užsikrėtėme" atsparių klimato siurprizams, išraiškingų, mums įdomių daugiamečių gėlių auginimu ir dauginimu. Ir dar pas mus vis daugėja dekoratyvinių žolių: ir mažučių, ir milžinų; ir saulėkaitai, ir pavėsiui; įspūdingų pavasarį, vasarą, rudenį, o kai kas - ir žiemą.. 

Su visais ir visada jurginų ir kitų augalų temomis galime bendrauti tel. +370682 35931; el. paštu: zolesjc@gmail.com. 

Pagarbiai
Dr. Jadvyga Janina Čeplinskienė